Przerwany Marsz

Zespół Placówek Oświatowych im .Unii Europejskiej w Boronowie dołączył do akcji “Przerwany Marsz”, polegający na symbolicznym dokończeniu , przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Społeczność naszej szkoły w dniu 2-go września 2019   razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8.05.1945r.), udała się do szkoły na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020. Wspólne przekroczenie progu szkoły przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyły ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Akcja „Przerwany marsz...” jest podziękowaniem i oddaniem szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

2 września dzięki nim mogliśmy razem z naszymi szczególnymi gośćmi ,wszyscy radośnie zawołać: Witaj szkoło !