Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju jak zawsze wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego powiatu, którzy wcześniej przeszli przez eliminacje gminne. Warunkiem uczestnictwa było posiadanie karty rowerowej lub motorowerowej. Turniej organizowany jest we współpracy z Komendą Powiatową Policji, a jego celem jest przede wszystkim popularyzacja zasad i przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej oraz propagowanie jazdy na rowerze, zarówno w celach transportowych jak i rekreacyjnych. W pierwszym etapie uczniowie musieli rozwiązać test, zawierający pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej, zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne, w skład których wchodziło pokonanie na rowerze toru przeszkód oraz zaprezentowanie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Drużyna reprezentująca naszą Szkołę Podstawową w składzie: Paulina Kędzia, Julia Zok, Szymon Jaguś, Wojciech Brzęczek oraz Bartek Strach, zajęli 5. miejsce, natomiast drużyna z Gimnazjum w składzie: Sebastian Matuszek, Daniel Brzęczek, Krzysztof Piłot oraz Maciej Kulisz, uplasowali się na 2. miejscu.

Agata Kudlek - Domagała