NASZE SUKCESY W PLENERZE MALARSKIM

W piątek, 23 maja uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odpowiedzieli na zaproszenie gminy partnerskiej – Komorni Lhotka i wzięli udział w plenerze malarskim. W Czechach powitała ich piękna, słoneczna pogoda, ale silny wiatr utrudniał pracę małym artystom. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na sześć kategorii wiekowych i każda z nich uwieczniała na papierze inny zakątek malowniczo położonej w górach miejscowości.

W plenerze brało udział aż 126 uczestników, ale nawet tak silna konkurencja nie przeszkodziła czterem uczennicom ZPO w zdobyciu miejsca na podium. I tak Monika Czernecka zajęła III miejsce w kategorii 8-9 latków, Emilia Robok II miejsce, a Paulina Kędzia I miejsce w kategorii 12-13 latków, natomiast Natalia Polk I miejsce wśród 14-15 latków. Laureaci otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a do szkoły przywieźli pamiątkową statuetkę i podziękowanie.

Irena Brol