Deutsch-Wagen-Tour w Boronowie

29 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję pouczyć się i pobawić językiem niemieckim w całkiem nowy i odmienny sposób. W tym dniu odwiedziła nas lektorka z Instytutu Goethego z Krakowa pani Joanna Lay w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour. Przeprowadziła ona zajęcia języka niemieckiego dla trzech grupach wiekowych - dla uczniów klas 4-5, dla gimnazjalistów i dla uczniów klasy pierwszej SP. Zajęcia w sposób lekki, zabawny i niekonwencjonalny uczyły języka, były pełne animacji językowych, gier, zabaw, żartów. Aby dostać się na warsztaty uczniowie otrzymali zadanie - wykonać prezentację lub plakat na konkurs „Landy, miasta, niemieckie krajobrazy”. W ten sposób wyłoniono 30 osobowe grupy uczestników. Po warsztatach wszyscy byli bardzo zadowoleni i zapewniali, że chętnie w przyszłości wzięliby udział w podobnych zajęciach.

Podczas wizyty ogłoszono wyniki konkursu. Najlepsze prezentacje wykonali: Karolina Szyszka i Wiktoria Ocieczek – I miejsce, Daniel Brzęczek i Maciej Kulisz – II  miejsce, Natalia Bartosik i Wiktoria Hadaś – III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Brol, Agnieszka Myrcik, Paulina Kubieniec i Tomasz Sowa. Natomiast w kategorii plakatu zwyciężyły Natalia Polk i Julia Czechowicz - I miejsce, Olga Świerc - II miejsce, wyróżniono też prace Weroniki Lenart, Szymona Jagusia, Martyny Macioł. Laureaci konkursu otrzymali nagrody Deutsch-Wage-Tour – koszulki, gry, piórniki, torby i długopisy.

Pani Joanna Lay przekazała do szkolnej biblioteki materiały dydaktyczne do nauki języka niemieckiego, plansze, gry, mapy zachęcając do nowatorskiego podejścia do nauki języka, aby poznawanie kultury naszego zachodniego sąsiada stało się ciekawsze i bardziej atrakcyjne. Dziękujemy  ;- )

J.Klama