Stop Cyberprzemocy

7 marca 2014 uczniowie klas IV – VI oraz I – III gimnazjum obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów 1„a”. Temat na czasie „Cyberprzemoc”, będąca plagą szkół w ostatnim czasie. W prezentacji zawarto informacje na temat tego czym właściwie jest cyberprzemoc, jakie są kary za przemoc tego rodzaju, jakie są skutki oraz możliwe formy pomocy zarówno dla ofiary jak i dla sprawcy.

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!! Do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się m.in:
- wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu,
- robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody,
- publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają,
- podszywanie się pod kogoś w Sieci.

Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.

Klasa I”a”

Natasza Grudniewska