Przedsiębiorczość

W naszym interesie jest wiedzieć, co w trawie piszczy. Dlatego właśnie staramy się uczyć ekonomii i zachowań przedsiębiorczych. 15 maja uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum wzięli udział w zajęciach z tego zakresu. Młodsi poznawali historię pieniądza, a starsi uczyli się o wyższości gospodarki wolnorynkowej nad centralnie sterowaną.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Boronowskiej. Inicjatorami byli prezes stowarzyszenia Alojzy Moj oraz członkowie zarządu, a jednocześnie przedsiębiorcy panowie Andrzej Rymarczyk i Krzysztof Bełkot.

Zmieniająca się rzeczywistość i rynek pracy, na którym panuje konkurencja, sprawiają, że istnieje konieczność przygotowania uczniów do ciągłego przystosowywania się do sytuacji ekonomicznej. Gospodarka jest nastawiona na prywatną działalność, dlatego tak ważne jest kształtowanie aktywnych, pomysłowych i przedsiębiorczych postaw. Zajęcia mają na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów, ich pasji, by w przyszłości mogły się stać one źródłem zarobkowania. Fajnie by było, gdyby motto uczniów brzmiało „Znajdź pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”. Zaplanowany jest drugi cykl zajęć we wrześniu 2014 roku.

Uczniowie mają także możliwość sprawdzenia swoich możliwości przystępując do konkursu na najlepszy biznesplan. Nagrodą jest wizyta w Firmie MEGASET.

Powodzenia :)