PLANETARIUM I PARK LINOWY W CHORZOWIE

Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika to największa i najstarsza placówka tego typu w Polsce. Mieści się w Parku Śląskim w Chorzowie.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z astronomii organizowanych przez ośrodek. Podczas zajęć mieli możliwość obserwowania gwiazdozbiorów, ruch u Słońca na niebie w roku czy wpływu oświetlenia miast na widzialność ciał niebieskich. Ogrom wszechświata skłania do refleksji jak mali jesteśmy wobec potęgo natury.

Atrakcją wycieczki były zajęcia rekreacyjne w Parku linowym. Tam nasi najaktywniejsi uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję. Łatwo nie było. Kiedy się obserwuje z dołu trasę to wygląda na „łatwiznę”, ale wielki szacunek dla tych, którzy podjęli wyznawanie niezależnie czy trasę ukończyli.

Wycieczka odbyła się 18 czerwca 2014 i zorganizowana została jako nagroda dla najaktywniejszych uczniów naszej szkoły (brali w niej udział uczniowie klas gimnazjalnych i szóstych klas szkoły podstawowej).

Natasza Grudniewska