Ślubowanie klas pierwszych naszego gimnazjum

Ślubowanie, otrzęsiny… Jak tradycja każe w dniu 5 listopada 2014 roku w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, wychowawców klas pierwszych, nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania gimnazjalistów.

W pierwszej części ceremonii „pierwszaki” złożyli uroczystą przysięgę ślubując na sztandar szkoły. Nasza pani dyrektor Bożena Ledwoń dokonała pasowania na gimnazjalistę. Następnie pierwszoklasiści przedstawili zabawną scenkę, w której wykazali się wiedzą. Okazało się, że łatwo zdobywać szóstki. Gotowy przepis na sukces to odrobina wyobraźni, dobra pamięć i szybkie kojarzenie.

W drugiej części uroczystości pasowani uczniowie przeszli przez „otrzęsiny”. Musieli wykazać się wiadomościami, zdolnościami i umiejętnościami, które sprawdzał samorząd uczniowski. Mieli między innymi rozwiązać kalambury, wykonać wenusjański makijaż i odpowiedzieć na kilka pytań. „Kociaki” posiliły się też i napiły, a częstowali kosmici. Dania również były nieziemskie.

Po zaliczeniu wszystkich zadań samorząd oficjalnie przyjął pierwszaków do grona uczniów gimnazjum, a kosmiczne otrzęsiny dobiegły końca. Ostatnim punktem programu był pokaz sportowców z klasy pierwszej „a”. Dziewczyny i chłopcy wystąpili osobno i zaprezentowali pokazowy trening. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze, a pierwszakom i ich rodzicom się podobało. Życzymy pierwszakom takiego zapału do nauki w szkole, jaką wykazali w czasie uroczystości.