ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 9 i 10 lutego 2016 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury uczniowie gimnazjum oraz ich wychowawcy uczestniczyli w programie profilaktycznym prowadzonym przez trzech trenerów. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów zamieniły naszych uczniów w poszukiwaczy skarbu, jakim jest prawdziwe szczęście, trwała miłość oraz realizacja własnych marzeń i pasji.

Punktem wyjścia tego programu było uświadomienie uczestnikom potencjału, który drzemie w nich samych oraz „odczarowanie” przekazu mediów i stylu życia tzw. celebrytów.

Uczniowie otrzymali solidną dawkę rzetelnej wiedzy, dzięki której z pewnością będzie im łatwiej podejmować właściwe decyzje. Ćwiczyli też umiejętność przeciwstawiania się negatywnej i zgubnej w skutkach presji rówieśników.

Myślę, że było to pozytywne doświadczenie dla nasz wszystkich.

Natalia Bartosik