eTwining

W dniach 20.11.2015 r. – 20.02.2016 r. grupa 14 uczniów naszego gimnazjum brała udział w kolejnym projekcie eTwinning pt. „A Pen friend from the other side of Europe”. Udział w projekcie dał naszym uczniom możliwość rozwijania umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim poprzez prowadzenie korespondencji z nowymi przyjaciółmi z Turcji. Uczniowie pisali o swoich zainteresowaniach, spędzaniu wolnego czasu oraz o miastach rodzinnych i atrakcjach turystycznych Polski i Turcji. Wielu z nich nadal utrzymuje kontakt za pomocą Facebooka.

„Jestem uczennica klasy II gimnazjum. Kiedy dowiedziałam się o możliwości pisania maili z nieznaną mi osobą, z innego kraju, uznałam, że to świetny pomysł. Zaczęłam pisać z moją nowa „mailową” koleżanką. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o niej i jej zainteresowaniach, ale również tradycjach religijnych i rodzinnych jej kraju”.

Emilia

„Dziewczyna, z którą piszę ma na imię Fatma. Rozmawiamy najczęściej o naszych zainteresowaniach i szkole. Piszę również z jej koleżanką Asli. Jestem pozytywnie zaskoczona wesołymi osobowościami TurkówJ”.

Karolina

„Piszę z dziewczyną imieniem Ece. Jest bardzo wesoła, piszemy o różnych tradycjach, naszych zainteresowaniach. Dobrze mi się z nią pisze, ponieważ szybko odpowiada na wiadomości. Po wymianie kilkunastu już maili, mogę stwierdzić, że ją polubiłam. ;) Bardzo chciałaby przyjechać do Polski, by mnie odwiedzić”.

Paulina

Koordynator:
K. Janik

eTwinning

eTwiningSzkoła Podstawowa w Boronowie bierze udział w Międzynarodowym Projekcie eTwinning zatytułowanym Digital Magazine. Zadaniem szkół biorących udział w projekcie jest wykonanie magazynu cyfrowego składającego się z trzech części: Szkoła, Miejscowość oraz Kraj. Uczniowie klas IV – VI przygotowali materiały w języku angielskim prezentujące swoją szkołę, najciekawsze zabytki Boronowa oraz tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Za wykonany projekt otrzymaliśmy Odznakę Jakości.

W drugiej części projektu realizować będziemy trzy kolejne zagadnienia: ciekawe wydarzenia w szkole i w miejscowości oraz znani sportowcy lub drużyny sportowe w naszym kraju. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

Projekty eTwinning są cennym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli, szansą do podniesienia kompetencji językowych uczniów oraz do nawiązanie dalszej współpracy z zagranicznymi szkołami.

K.Janik

eTwining

Szkoła Podstawowa w Boronowie wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie eTwinning Happy European Day of Languages z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem szkół biorących udział w projekcie było wykonanie kartek pocztowych przedstawiających symbole danego kraju, zapisanie życzeń w języku ojczystym oraz wysłanie kartek do poszczególnych szkół. My także otrzymaliśmy pocztówki z wielu europejskich szkół oraz Odznakę Jakości za wykonany projekt.

Projekty eTwinning są nie tylko cennym doświadczeniem dla uczniów i nauczycieli, ale również szansą do nawiązanie dalszej współpracy z zagranicznymi szkołami, bowiem program eTwinning jest częścią programu Comenius - partnerskie projekty szkół.

K.J.