Spotkanie z leśnikiem. Podsumowanie akcji „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!”

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony ptaków. Nasze przedszkolaki już późna jesienią pamiętały o ptakach i zaczęły je dokarmiać. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły pamiętają również o zwierzętach leśnych, dla których już jesienią zorganizowana została akcja „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!”. Podsumowanie akcji odbyło się 23.02.2018 podczas spotkania z panem leśnikiem Markiem Krakowskim. Pan Marek przeprowadził z przedszkolakami zajęcia dotyczące dokarmiania zwierząt a w szczególności ptaków zimą. Wspaniałą atrakcją było wspólne dokarmianie ptaków: dosypywanie słonecznika do karmników oraz zawieszanie kul z pokarmem dla ptaków.

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Krakowskiemu, który co roku pomaga nam w zorganizowaniu akcji „Żołędzie i kasztany zbieramy, zwierzętom pomagamy!” oraz dokarmianiu ptaków. Dziękujemy również Nadleśnictwu Koszęcin za wspaniałe nagrody i pokarm dla ptaków.

Najwięcej żołędzi zebrała Kamila Zok (100kg), której serdecznie gratulujemy. Żołędzie przekazane zostały Nadleśnictwu Koszęcin.

Ewelina