Warsztaty profilaktyczne

W dniu 22.02.2017 w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przed przedstawicieli Fundacji „Latarnia” dotyczące problemu uzależnień od narkotyków, papierosów i przemocy. Wzięli w nich udział uczniowie i uczennice Gimnazjum.

Projekt „Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni” jest oparty na przeżyciach i świadectwach z życia osób, które były uzależnione. Prowadzący - Daria i Marcin Tyburczy przedstawili historie, jakich doświadczyli oraz cenę, którą musieli zapłacić za życie wolne od nałogów, co znacznie wzmocniło główny przekaz wystąpienia, jakim jest podkreślenie niebezpieczeństwa płynącego już z jednorazowego zażycia narkotyków czy alkoholu.

Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży były wykonywane na żywo utwory hiphopowe o treściach w pełni zgodnych z przesłaniem zajęć. Warsztaty zostały przeprowadzone językiem młodzieżowym, co bardzo pozytywnie wpłynęło na wytworzenie się klimatu bezpieczeństwa, szczerości i zaufania na zajęciach. Jednocześnie stale była podtrzymywana powaga związana z zagrożeniami płynącymi z uzależnień.

Wystąpienie obojga Państwa zrobiło ogromne wrażenie zarówno na młodzieży jak i kadrze pedagogicznej Naszej Szkoły i bez wątpienia pozostanie na długo w Naszej pamięci jako drogowskaz przy podejmowaniu kluczowych decyzji życiowych.