Szkolny dzień profilaktyki

W ramach zorganizowanego 20.06.2018 szkolnego Dnia Profilaktyki odbyło się ostatnie z cyklu spotkań profilaktycznych z przedstawicielami Policji. Omawianym tematem były „Bezpieczne wakacje”. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe mogli wysłuchać prelekcji i przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku. Dla najmłodszych przewidziano atrakcję w postaci oglądania samochodu policyjnego.

W czasie zajęć wręczono nagrody za udział w ogłoszonym konkursie plastycznym. Prace laureatów konkursu zostały wystawione na gazetce i uczniowie mogli obejrzeć nagrodzoną twórczość swoich kolegów i koleżanek. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z opracowaną gazetką poświęconą tematyce profilaktyki uzależnień, która był podsumowaniem warsztatów i zajęć z psychologiem. Zaprezentowano statystyki dotyczące uzależnień i zagrożeń jakie niosą one ze sobą. Opisano najnowsze i niestety coraz częstsze źródło uzależnień czyli nomofobię.

W podsumowaniu zajęć podziękowano uczniom za udział w konkursie, przedstawicielom Policji za owocną roczną współpracę. Wszyscy zaś życzyliśmy sobie radosnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.