Sprawozdanie z działalności samorządu uczniowskiego

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W I SEM. ROKU SZK. 2014/2015

Na początku roku szkolnego 2014/2015 przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego SP. Przewodniczącym SU został Szymon Jaguś z kl. VIa, zastępcą przewodniczącego Martyna Macioł z kl. VIa, sekretarzem Wiktoria Barwicka z kl. IVa oraz Szymon Mzyk z kl. VIa. Następnie SU wspólnie z opiekunem przygotował plan pracy i wyznaczył zadania, które realizował w ciągu I semestru.

W I sem. roku szk. 2014/2015 zrealizowane zostały następujące działania:

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego;
  • Ustalenie funkcji członków zarządu oraz przygotowanie planu pracy;
  • Dzień ulubionego aktora/piosenkarza.

PAŹDZIERNIK

• Dzień Edukacji Narodowej – współorganizacja akademii oraz przygotowanie drobnych upominków dla nauczycieli;
  • Współpraca z Nadleśnictwem Koszęcin - zbiórka kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych;
  • Dzień Michaela Jacksona;
  • Dyskoteka szkolna.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia;
  • Dzień elementów odblaskowych.

• Włączenie się do akcji „Góra grosza”;
  • Dzień wybranego zawodu;
  • Konkurs na prezentację multimedialną „Słowniczek świąteczny w językach obcych”.

SU włączał się w działalność charytatywną naszej szkoły. Przez cały I semestr uczniowie zbierali nakrętki, które następnie zostały przekazane na pomoc chorym dzieciom oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra grosza”. Przez cały semestr dbaliśmy o to, aby na bieżąco uaktualniać gazetkę SU. Prowadziliśmy akcje takie jak „Szczęśliwy numerek” i „Dzień bez mundurka”.

Przez cały semestr członkowie Samorządu Uczniowskiego pracowali rzetelnie i twórczo. Systematycznie spotykali się na zebraniach, a przewodniczący klas przekazywali wszelkie informacje swoim zespołom klasowym.

K. Janik