NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszej szkole odbyło się 7 września. Akcja wspólnego czytania - jak co roku - została zorganizowana pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeczytane zostały fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Rolę lektorów pełniły panie: dyrektor Bożena Ledwoń i wicedyrektor Maria Ślęzok.

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 11.05.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Patrona, obchodzony szczególnie uroczyście ze względu na imię szkoły – Unię Europejską. Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem wejściem sztandaru i odśpiewaniem hymnów państwowego i Unii Europejskiej.

Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zobaczyć krótki film pt. „Poznaj Unię Europejską” oraz poznać historię integracji europejskiej. W dobry nastrój wprowadził uczestników występ uczniów klasy 2 gimnazjum w przedstawieniu pt. „Piękna i Bestia” w języku angielskim i polskim.

W kolejnej części uczniowie kl. 7 i oraz 2 i 3 g wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Akademię uświetniły występy uczennic A. Brol, która zagrała na gitarze utwór pt. „Hiszpański taniec” oraz J. Piełot, która zaśpiewała piosenkę „Chained To The Rhythm” w języku angielskim. Na zakończenie pani dyrektor rozdała nagrody zwycięzcom konkursów językowych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej uroczystości.

K. Janik

Spotkanie z Policją

W dniach 09.10.2017 oraz 19.10.2017, odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji, mł.asp. Michałem Sklarczykiem oraz asp.szt. Dariuszem Czudajem. W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z przedszkola.

Dla najmłodszych była to okazja do poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz atrakcja w postaci obejrzenia samochodu policyjnego i przymierzenia czapki policjanta.

Dla starszych uczniów zajęcia odbywały się w formie warsztatowej i realizowane były w zespołach klasowych. Uczniowie mogli poznać/ przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto każdy mógł zadać nurtujące go pytania, które często stawały się punktem wyjścia do wyjaśniania młodzieży jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają w sieci, jeśli nie chronimy swojej prywatności, swoich danych osobowych, swojego wizerunku.

W tym roku szkolnym planowane są kolejne cykle spotkań z przedstawicielami Policji, które mamy nadzieję będą równie atrakcyjne, ciekawe i staną się źródłem wiedzy, z której każdy uczeń powinien korzystać dla własnego dobra i bezpieczeństwa.